BuBelgeselBenim Tanıtım Videosu

NASIL ÇALIŞIYORUZ ?


Hazırlık Süreci: Ailenizin tarihini sonraki kuşaklara aktarmak için güzel bir araç olacak bu film için iyi hazırlanmak gerekiyor. Tercihan çekim yapacağımız mekânda kapsamlı bir ön görüşme yapıyoruz. Özellikle eski fotoğraflar, belgeler bizim için çok önemli.  Yanımızda getirdiğimiz tarayıcıyla hem bu belgeleri dijital ortama geçiriyor, hem de aile tarihinizi ana hatlarıyla konuşup filmimizin çatısını kuruyoruz. Çekim günü için sözleşiyoruz.


Şayet elinizdeki eski video kayıtlarından bazı görüntülerin de bu filmde olmasını isterseniz bunları birlikte izleyip saptıyoruz.


Çekim Günü: Çekimimizi görüntü yönetmenimizle birlikte gerçekleştiriyoruz. Uzun söyleşi birkaç saat sürüyor; çok zevkli bir yolculuk gibi geçiyor zaman. Daha sonra aktüel çekimlerimize geçiyoruz; baş kişimizi en sevdiği şeyleri yaparken çekiyoruz; bu yemek yapmak da olabilir, yürüyüş yapmak da..Son olarak evde bulunan ve filmde yer almak isteyen aile üyelerinin kısa çekimleriyle çekim günümüzü tamamlıyoruz.


Postprodüksiyon: Çekimlerimizi ve taradığımız fotoğrafları akıcı bir dilde sentezleyebilmek için üç haftaya ihtiyacımız oluyor. Ailenin geçmişte yaşadığı yerlerle ilgili eski fotoğraflar araştırıyoruz.


Montaj tamamlanıp filmimiz hazır olduğunda, filmi ve taradığımız belgelerinizi size flash diskte veriyoruz. Ham görüntülerinizi de almak isterseniz bize vereceğiniz hard diskinize onları aktarabiliriz.


Son olarak filmden bir, iki dakikayla sınırlı birkaç bölümü, web sitemizde, instagram ve sosyal medyada paylaşabilmek için tarafınıza onaya sunuyoruz.


Kitap: Arzu ediliyorsa bu belgeselin bir kitabını da oluşturuyoruz. Grafik sanatçımızın özel bir tasarım içinde fotoğraf, mektup, harita gibi belgelerinizle zenginleştireceği kitabın metni için uzun söyleşimizi esas alıyoruz. Ayrıca bize verdiğiniz bilgiler doğrultusunda aile ağacınızı da oluşturup kitapta yer veriyoruz. Baskıya girmeden önce onayınıza sunuyoruz. Kitapları 10 adet basılı kopya halinde teslim ediyoruz. İstenirse daha çok kopya sipariş üzerine bastırılabiliyor.